Bronkoskopi

Bronkoskopi

Bronkoskopi

bronkoskopi

Solunum yollarının tanı ve tedavi amacıyla bir optik sistem aracılığıyla incelenmesidir.

Bronkoskopi sırasında hasta, arkaya bükülmüş olarak yatar; bu konumda ağız, gırtlak, soluk borusu ve ana bronşlardan biri aynı eksen üzerinde olduğundan bronkoskopi aygıtının solunum yollarına sokulması kolaylaşmıştır.

Solunum yolları bronkoskopinin yanısıra radyolojik yöntemlerle de incelenirse çeşitli solunum yolu hastalıkları doğrudan saptanabilir. Böylece bir tümörün sınırları belirlenebilir, tümörden biyopsi için parça alınabilir, bronşlarda iltihaplı bir sıvı varsa bakteriyolojik açıdan incelemek üzere sıvıdan örnek alınabilir, yabancı cisimler çıkabilir ve solunum yolu mukozası incelenebilir.

Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Yorum Ekle

Göz Hastalıkları Uzmanı, Retina, Oküloplastik Cerrahi, Glokom, Katarakt ve Refraksiyon, Blefaroplasti

Dost Siteler

Reklam | Лечение в Турция | Пластика на клепачи | Присаждане на коса в Турция
Bumerang - Yazarkafe

1998-2017 All Rights Reserved © HastaRehberi