Bulgaristan ”Stara Zagora Bölge Savcısı”, Op.Dr.Mustafa Mete’ye ameliyat oldu..

  1. Anasayfa
  2. Cilt Hastalıkları
  3. Bulgaristan ''Stara Zagora Bölge Savcısı'', Op.Dr.Mustafa Mete'ye ameliyat oldu..
Bulgaristan  ”Stara Zagora Bölge Savcısı”, Op.Dr.Mustafa Mete’ye ameliyat oldu..

Bulgaristan ”Stara Zagora Bölge Savcısı”, Op.Dr.Mustafa Mete’ye ameliyat oldu..

yeni1 002

Türkler yanı sıra Avrupa,Balkanlar,Rusya Fedarasyonu,Türki cumhuriyetler ve Arap Ülkelerinden çok sayıda hastanın yakından Tanıdığı Göz Cerrahisinde ülkemizdeki başarılı isimlerden Op.Dr.Mustafa Mete 29 mart tarihinde istanbul gaziosmanpaşada  bir özel üniversite hastanesinde yaklaşık 4 saat süren zor bir operasyon ile ,Bulgaristanın cesur savcılarından, Stara Zagora Bölge Savcısı ''T .B'' yı sağlığına kavuşturdu.

Kızıyla birlikte Türkiye'ye gelen Bulgar Savcının ,Türkiye'ye Dr.Mustafa Mete için Balkan ülkelerinde çok olumlu bir imajı olduğunu,bir çok Bulgar hastayı çok iyi şekilde tedavi ettiğini,işini profesyonelce yaptığını ve hastalarıyla çok ilgilendiğini öğrenerek ve herşeyden önce kendisine çok güvenerek geldiğini söyledi.

hastalığı ile bilgileri etik gereği yayınlamadığımız Savcı T.B,mevcut şikayeti için Bulgaristanda çok yere başvurdugunu orada da iyi doktorlar olduğunu fakat çözüm için  Türkiyede Op.Dr.Mustafa Mete'ye güvenerek geldigini söyledi.

Op.Dr.Mustafa Mete,operasyonun oldukça zor olduğunu,yaklaşık 3.5-4 saat sürdüğünü ,3 ayrı operasyon tekniğini aynı ameliyatta kullandığını ve oldukça riskli olduğunu belirtti.

ilave olarak değerli komşumuz Bulgaristandan ,ülkenin yüksek yargısından bir savcının ülkemize özellikle son terör saldırlarında bile güvenerek gelmesinin kendisi ve ülkesi adına gurur verici bir durum olduğunu,bununda aslında ülkemizde tıp alanında doktorlarımızın işini iyi yaptığını ,birçok ülkeden çok daha iyi seviyede olduklarını gösterdiğini belirtti.

yaklaşık 14 senedir bu sektorde kendini geliştirdigini ve artık sadece bu alana odaklandıgını belirten Dr.Mete,Avrupadan özellikle Bulgaristan,Romanya,ispanya,Hollanda ve İngiliz hastaların ameliyat için kendisine başvurdugunu kaydeden Dr.Mete, Türkiye sınırına yakınlığı nedeniyle Bulgaristanın Burgas Şehrinde,sağlık turizmi yapan eczacı kardeşi Eyüp Mete ve Bulgar eşi Magi Mete ve kendi eşi olan aynı zamanda Bulgaristan vatandaşı Neviz Mete ile bir aile organizasyonu ile medikal bilgilendirme ofisi açtıklarını,burada Bulgar ve diğer avrupadan gelen hastalarla önbilgilendirme yaptıklarını,yapılması gereken çözüm önerilerini hastalara sunduklarını ve verilen randevular sonrasında istanbulda ilgili hastanelerde tedavi ve operasyonlarını bizzat yaptığını söyledi.Bulgaristanın önde gelen doktorları ile bir kaç defa toplantı yaptıklarını,ülkemizdeki teknik ve fiziki kabiliyetin avantajlarını kullanarak oradaki hastaların Türkiyede tedavi edilmesi için girişimlerinin devam ettiğini belirtti.Ayrıca kardeşi Eyüp Mete'nin 6 dil bildiğini,diger branşlarda çok sayıda sağlık turizmi hastasını senelerdir ülkemize kazandırdığını belirtti.

yakın gelecekte sırayla Romanya,Kuzey Irak,Dubai,Katar  Azerbaycan ve Hollandada diğer ofislerini faaliyete sokmayı hedeflediklerini düşündüklerini böylelikle doğru tanıtımla Ülkemize giren hasta sayılarını arttırıp,hem turizm hem sağlık alanında ülkemize değer katacaklarını belirttiler.

Sağlık ve Kültür bakanlığının bu alan üzerinde çok ciddi desteklerinin olduğunu,teşvik ve yardımlarla devletinde bu sektoru desteklediğini belirtti.

Op.Dr.Mustafa Mete ayrıca Türkiye'ye göz cerrahisi alanında ilk sağlık turizmini kendisinin 2002 senesinde hastarehberi.com vasıtası ile Hollandalı hastalar ile başlattığını bu sürede çok sayıda yabanacı hastanın ülkemizde tedavi olmasını sağladıgını belirtti.

Dünyada ilk defa uygulanan yakın görmede en etkili korneal iplant cerrahisi (ACUFOCUS) u Amerikalı doktorlarla birlikte Dünyada ilk defa ülkemizde uygulanmasını sağladığını ifade etti.

son kontrolünü 30 martta olan Stara Zagora Bölge Savcısı T.B 2 gün ülkemizde kaldıktan sonra,memnun bir şekilde,teşekkur ederek ülkemizden ayrıldı.
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

1 Comment

Add Comments