cep telefonları spermleri azaltıyor..

  1. Anasayfa
  2. Cinsellik
  3. cep telefonları spermleri azaltıyor..
cep telefonları spermleri azaltıyor..

cep telefonları spermleri azaltıyor..

Cep telefonları spermi azaltıyor


02ekl

TÜBİTAK Başkanlık Tıp Danışmanı Doç. Dr. Selçuk Alsan'ın yürüttüğü araştırmanın en çarpıcı sonuçlarından biri, cep telefonlarından yayılan mikrodalgaların (MD) kısırlık ve gen bozuklukları yaratması. Hazırlanan raporda, Avrupa'da 2000'den itibaren cep telefonlarının üzerine ‘‘Sağlığa zararlı olabilir’’ yazacağı hatırlatılırken, Türkiye'de hálá 1974'te belirlenen tehlike sınırlarına göre hareket edilmesi kınandı.

Yapılan deneylerde, MD'lerin hayvanlarda özürlü yavruların doğmasına neden olduğu belirtildi. Böylece insanlarda da ciddi cinsel sorunların ortaya çıkabileceğinin savunulduğu raporda, MD'lerin bağışıklık sistemine de darbe vurduğu açıklandı.

Raporda, ortaya çıkan bir diğer bulgu, cep telefonlarının kulakta sağırlık ve çınlamaya neden olduğu. Doç. Alsan, cep telefonu kullananların vücudunda, uyuşmalar, tikler, yorgunluk izlerine de rastladıklarını belirterek, ABD'de yürütülen deneylerde de aynı sonuçların ortaya çıktığını vurguladı. Cep telefonlarının ‘‘darbeli MD’’ yaydığını, bunun insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yarattığına işaret eden Doç. Alsan, sonuç olarak kan hücrelerinin yapısının bozulduğuna dikkat çekti. Kan kimyasının bozulması ile kandaki hayati enzimlerin de azaldığını belirten Alsan, bu azalışın öldürücü olabileceğini vurguladı.

1996 yılında ABD'de ev ve okulların damlarına cep telefonu antenlerinin dikilmesinin yasaklandığının hatırlatıldığı raporda, cep telefonu antenlerinin şehir dışına dikilmesi veya Iridyum uydu sisteminin anten yerine kullanılması önerildi.
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Add Comments