Cep telefonları zararlı mıdır?

  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Cep telefonları zararlı mıdır?
Cep telefonları zararlı mıdır?

Cep telefonları zararlı mıdır?

ceptelefonu-sağlık-zararları-beyin

 

 

cep tel zararlı mı?
İngiltere Tıp Birliği, hazırladığı raporda, mesaj geçme süresi boyunca, karın bölgesi seviyesinde tutulan cep telefonundan yayılan dalgaların etkisinin araştırılmasını istedi.

İngiliz uzmanlar, yaydığı radyoaktif dalgalarla beyni etkilediği sanılan cep telefonlarının, kısa mesaj gönderilirken de vücudun diğer organlarına zarar verebileceğini öne sürdüler. İngiltere Tıp Birliği’nin bilimsel araştırmalarla ilgili birimi tarafından hazırlanan bir raporla hükümeti uyaran uzmanlar, bu konudaki risklerin araştırılarak ortaya çıkarılması gerektiğini belirttiler. Raporda, “Cep telefonlarının mesaj geçme fonksiyonu en çok, fazla para harcamadan iletişim kurmak isteyen çocuklar ve gençler tarafından kullanılıyor. Bu yaş gruplarının, mesaj geçme süresi boyunca vücutlarının ön bölümünde, karın bölgesi seviyesinde tuttukları cep telefonundan yayılan dalgalardan nasıl etkilendiğinin mutlaka tespit edilmesi gerekir” denildi. İngiltere’de sadece Ocak ayı içinde 900 milyon kısa mesaj gönderildiğine dikkati çeken uzmanlar, bunun da tehlikenin büyüklüğünü gösterdiğini ifade ettiler.
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Add Comments