Cilt bakımı ile ilgili bilgiler

  1. Anasayfa
  2. Cilt Hastalıkları
  3. Cilt bakımı ile ilgili bilgiler
Cilt bakımı ile ilgili bilgiler

Cilt bakımı ile ilgili bilgiler

akne (1)

Günümüzde stres, hava kirliliği ve olumsuz yaşam şartlarının cilt üzerinde yarattığı tahribatı gidermek artık çok kolay. Sağlıklı ışıl ışıl bir cilt için güzellik ve estetik merkezlerinde her türlü olanaklar sunuluyor.
Hava kirliliği, sıcak, soğuk, yorgunluk gibi dış etkiler ve olumsuz yaşam koşulları cildin doğal dengesini bozuyor ve nem kaybına sebep oluyor. Sağlıklı bir görünüme kavuşmak için uzun bir süre tedavi görmek gerekiyor. Selülit tedavisi, uzman diyetisyen kontrolünde zayıflama, lifting tedavisi ve cilt konsültasyonu gibi bir çok hizmet vermekte olan bu merkezlerde son model teknolojik özelliklere sahip bilgisayar programlı cihazlarla kişiye özel uygulanacak seanslar sayesinde masaj, özel cilt bakım kürleri, kırışıklık ve akne tedavileri, elektroliz, termoliz veya cımbızlı epilasyon uygulanıyor. Bunların yanısıra dağal ürünler kullanılarak temizlik, bakım, koruma amaçlı aylık cilt bakımları, çamur ve yosunla terapiler, cilt yenileme kürleri, kaş ve kirpik boyaması, makyaj, solaryum gibi geniş ve kapsamlı hizmet veren merkezlerde son teknolojiyle tepeden tırnağa güzelleşmek mümkün.

 

Kozmetik Ürünler;

1- Gençlesmek için kesik süt özlü ürünler vitamin açısından zengin olduğu için epidermisi gençlestiriyor.Estee Lauder'da bilimsel araştırmalar müdürü olarak görev yapan Daniel Maess ürünün zengin olduğu vitaminlerin yanı sıra ilginç olan elastin veya kolajen üreten hücreleri gençleştiren maddeler içermesi.(Pek çoğumuz belki duymuşsunuzdur cilde yoğurt sürülmesini ve faydalarını ) Sabah ve akşam uygulanan bu ürünler kullanılmaya başladıktan dört hafta sonra cildi geriyor sıkılaştırıyorve parlaklık kazandırıyor.Kesik süt içeren bazı ürünler; Lancaster Soin Restructurant,Clarins Multi-Active Nuit,Clinique Soin Anti Cellulite bunlardan bir kaçı.

2 - Ciltte oluşmuş lekelerin de bir çözümü var.Koyu çil lekeleri,istenmeyen cilt tonları,güneşten hamilelikten ilaç ve yaşlılıktan kaynaklanan pigment lekelerini etkili biçimde gideren bir ürün Fade Out Extra Care.

3 - Cilt bakımında oksijenin önemi de büyüktür.Ciltteki çizgi ve kırışıklıkların oluşumunu engellemekte hayati önem taşır.Geçen yıllarla birlikte hücrelerdeki oksijen miktarı azalmaya başlar.Bu durumda cildin onarımını sağlayacak canlandırıcı ürünler kullanılmalıdır.Oksijeni direk olarak cilt hücrelerine taşıyan ince kremsi yapıda bir formül olan Lancaster Skin Theraphy Oxygen Repair For The Night henüz ciltte deformasyon oluşmadan önleminizi alabileceğiniz bir ürürn.

4 - Cildinizde lifting operasyonuna yakın bir gelişme sağlayan gece ve gündüz kreminin altına kullanabileceğiniz, kullandığınız takdirde bir hafta içinde de gözle görülebilir bir şekilde yüz hatlarını belirginleştiren bir üründe Helena Rubinstein araştırmalarının ürünü Face Sculptor Serum ve Face Sculptor Cream.

 
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Add Comments