Cilt guzelliği mucize değil ..

  1. Anasayfa
  2. Cilt Hastalıkları
  3. Cilt guzelliği mucize değil ..
Cilt guzelliği mucize değil ..

Cilt guzelliği mucize değil ..

ciltbakimi-cilt guzelliği

25 yaşında tamamlanan hücre yenilenmesi, yerini her geçen yıl yaşlanmaya başlayan bir cilde bırakıyor. Erkenden kırışıklarla tanışmamak için yapılması gereken tek şey, cilde ihtiyacı olan oksijen ve nemi sağlamak.

Günlük hayatın yoğun temposundan en çok etkilenen yüzümüz, en çok da ihmal edilen bölgemizdir aslında. Yanlış kullanılan ürünler, cildin makyaj sonrası temizliğinin ihmal edilmesi cildimizin gerektiğinden de erken yaşlanmasına neden olur. 25 yaşına kadar tamamlanan hücre yenilenmesinden sonra 30'lu yaşlarda görülmeye başlayan hafif kırışıklıklar 40'lı yaşlarda belirginleşmeye başlar. Enstitülerde cilt tipine göre uygulanan kürlerle birlikte evde cilt bakım ürünleriyle yapılan günlük bakımlar ciltteki ölü derinin kaldırılması, cildin hava alması, nemlenmesi ile birlikte fonksiyonlarının etkin şekilde yenilenmesine yardım ediyor.

Güzellik enstitülerinde uygulanan kürlerin ve günlük ev bakımının cildin hızlı bir şekilde yaşlanmasını önlediğini vurgulayan ENES Bio Estetik uzmanlarından Nesrin Süer, yoğun bakım kürlerinin 25 yaş sonrasında uygulanmasının uygun olduğunu söylüyor. Beş hafta süren yoğun bakım kürlerinin cilt durumuna ve yaşa göre değiştiğini söyleyen Sürer, kür öncesi yapılan cilt analiziyle kür tipinin belirlendiğini kaydediyor. Günlük bakımın ise özellikle akşamları yatmadan önce yapılmasını öneriyor.

Evde cilt bakımı önerisi
Yüzünüzü, evde kaynatılan papatya ve ıhlamur buharını tutup yumuşattıktan sonra, nemli parmak uçlarınızla masaj yaparak cildinizin en dış tabakasındaki ölü hücreleri atarak gözeneklerinizi açın. Bol suyla yüzünüzü yıkayın, ardından cilt tipine uygun maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika bekleyin. Sonra yüzünüzü iyice yıkayıp kuruladıktan sonra nemlendirici ve tonik sürün.
Kaynak: Milliyet-Internet
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Add Comments