Diyet motivatörünüz

Diyet motivatörünüz

Zayıflama sürecinde 2 motivatörünüz vardır, ilki diyetisyeniniz diğeri ise analiz sonuçlarınızdır. Diyetisyeninizin size yapacağı öneriler ve hazırlayacağı diyet programı analiz sonuçlarınıza göre de şekillenir. Analiz sonuçlarını öğrenmek bu nedenle diyet süresince önemli ve gerekli.

Diyet programına başlayacağınız ilk gün analiz sonuçlarınızın belirlenip çıkan sonuçlara göre programınız düzenlenmeli ki daha sağlıklı yönlenmiş olursunuz. Analiz sonuçlarınız içerisinde vücut yağ kitleniz, kas kemik yoğunluğunuz, su ve ödem miktarınız, metabolizma hızınız, beden kitle indeksiniz, bölgesel yağ dağılımınız hesaplanacaktır, her kontrolünüzde aynı işlemden geçerek nereden ne kadar kilo verdiğiniz ve verdiğiniz kilonun yağ, ödem, kas dağılımı belirlenecektir.

Sadece total kilonuza bakıp değerlendirme yapmak sağlıklı olmayabilir çünkü kilo vermiş gözüksenizde belki yağ kitleniz artmış, ödem ve kasdan vermiş de olabilirsiniz. Bu durum asla istemediğimiz sağlıklı olmayan bir kilo kaybıdır.

Analiz sonuçlarınızın düzenli kontrol edilmesi diyet süresince motivasyonunuzu olumlu etkiler. Analiz sonuçlarınızın merakıyla diyetinize biraz daha sadık kalabiliyorsunuz.

İdeal kiloda olmaktan ziyade ideal yağ kitlesine sahip olmayı tercih etmeniz sağlıklı bulgulara sahip olmanız için de önemli. Beden kitle indeksine bağlı kalarak program uygulamanızdan ziyade yağ-ödem-kas-kemik ağırlığınıza göre programınızın düzenlenmesini öneririz.

Böylelikle vücut kas-yağ dengesini kontrol altına alıp beslenme programınızın ne kadar sağlıklı olduğunu ve size uygunluğunu görebilirsiniz. Sağlıksız bir diyet programıyla geriye dönüşü zor olan kas kaybıyla da karşılaşmanız mümkün.
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Yorum Ekle

Göz Hastalıkları Uzmanı, Retina, Oküloplastik Cerrahi, Glokom, Katarakt ve Refraksiyon, Blefaroplasti

Dost Siteler

Reklam | Лечение в Турция | Пластика на клепачи | Присаждане на коса в Турция
Bumerang - Yazarkafe

1998-2017 All Rights Reserved © HastaRehberi