Internet’te cinsel tedavi

  1. Anasayfa
  2. Cinsellik
  3. Internet’te cinsel tedavi
Internet’te cinsel tedavi

Internet’te cinsel tedavi

iktidarsizlik2

Amerika'da "Güzin ablalar" yerlerini çoktandır "seks terapistlerine bıraktı ve seksüel araştırmalar ve terapiler artık internet üzerine taşındı. İnsanlar, sorunlarını internet üzerinden dile getiriyor; seks araştırmaları internet üzerinden yapılıyor; seks terapistleri hastalarına internet üzerinden ulaşıyor.

Amerika'nın ünlü seks terapisti ve Kaliforniya'daki Seksüalite Merkezi klinik yöneticisi Al Cooper da, seks yarası olan kişilerle ilgili bir araştırma başlattı. İnternetin saygın haber kanallarından, Microsoft şirketinin sahibi olduğu MsNBC üzerinden katılınabilinen araştırmada, seksüel açıdan yaralanmış kişiler sorunlarını dile getiriyor.

Doktor Cooper'a seks yaralısı kişilerden şu tür mail'ler geliyor:

"24 yaşındayım ve dört yıldır evliyim. Kocamla çok derin bir dostluğum ve paylaşımım olmasına, harika erkeklerle seks ilişkisi yaşamama rağmen, hiç orgazm olamadım. Çocukken, farklı erkeklerin tecavüzüne uğradım ve seks sorunumun buradan kaynaklandığını sanıyorum. Bu konuda tedavi de gördüm ama yararlı olmadı. İmdaatt!"

"Kocamla aynı evde yaşamamıza rağmen birlikte olmuyor, birbirimizi serbest bırakıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yeni sevgilimi eşimle tanıştırmak istedim ve olanlar oldu; şiddete maruz kaldım. Kendimi çok kötü hissediyorum..."

"6, 7 yaşımda üvey babamın cinsel tacizine uğradım. Çok severek evlenmeme rağmen, sağlıklı bir cinsel hayatım yok. Kendimi hiç tatmin olmuş hissedemiyorum..."

Doktor Al Cooper, bu ve benzeri seks sorunları olanlara öncelikle şunu öneriyor: Kendi kendinize şu soruları sorun diyor:

Seks sorunları yaşamanıza neden olan şey, hiç zihninizden gitmeyen ve hep gözünüzün önüne gelen anılarınız mı?

Öfke, korku, kışkırtılmışlık, üzgünlük gibi negatif ruh durumlarını seks ilişkisi sırasında mı yoğun olarak yaşıyorsunuz?

Yoğun duygularınıza, heyecanlanmalara karşı kayıtsız mı davranıyorsunuz?

Cinsel organlarınızdan ve vücudunuzdan nefret mi ediyorsunuz?

Orgazm'ın vücudunuzun kontrolünü kaybetmek olduğunu düşünüyor ve bu duruma düşmekten nefret mi ediyorsunuz?

Eğer bu soruların çoğuna evet yanıtını veriyorsanız, siz de "seks yaralılarından" birisiniz ve mutlaka çocukluğunuzda bir seksüel travma geçirmiş olmalısınız.
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Add Comments