Kırışıklıklara zehirli çözüm

  1. Anasayfa
  2. Cilt Hastalıkları
  3. Kırışıklıklara zehirli çözüm
Kırışıklıklara zehirli çözüm

Kırışıklıklara zehirli çözüm

cilt-bakımı-için-meyveler-

ANKARA - 04.09.2000 - Deri Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ülker Gül, yaşlanmayla birlikte meydana gelen kırışıklıkların çeşitli yöntemlerle giderilebileceğini söyledi.

Çağ Hastanesi Deri Hastalıkları ve Kozmetoloji Bölümü Sorumlusu Doç. Dr. Ülker Gül, yaşlanmanın kaçınılmaz sonucu olan kırışıklıklardan artık korkulmaması gerektiğini söyledi. Doç. Dr. Ülker Gül, yüz görünümünün ruh halini ve insanın kendine güvenini büyük ölçüde etkilediğini belirtirken, yaşlanmayla birlikte meydana gelen kırışıkların artık kabus olmaktan çıktığını söyledi. Öncelikle, kırışıklıkları oluşturan faktörlerden uzak durulması gerektiğini kaydeden Gül, bu çerçevede derinin güneşin zararlı ışınlarından uzak tutulmasını, beslenmeye dikkat edilmesini ve sigara içilmemesini önerdi.

Kimyasal soyma yöntemi ile yüzeysel oluşan kırışıklıklardan kurtulunabileceğini söyleyen Gül, meyve asitlerinin deriye iyi geldiğini kaydetti. Bazı maddelerin deri altına iğne ile verilerek kırışıklıkların görünmez hale geleceğini belirten Gül, bunun altı ayda bir yapıldığını bildirdi. Clostridium botulinum toksini(konservelerde zehirlenmelere neden olan madde) içeren ilaçların da kırışıklık tedavisinde önemli yere sahip olduğunu bildiren Ülker Gül, bunun kaşlar arası, alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde kullanıldığını kaydetti. Gül, kırışıklıkların bulunduğu deri altındaki kaslara enjekte edilen bu etken maddenin 3-10 gün içinde etki gösterdiğini ve bunun da altı ayda bir uygulanabileceğini eceğini bildirdi.
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Add Comments