Penis Ağrısı / Şişmesi

 1. Anasayfa
 2. Cinsellik
 3. Penis Ağrısı / Şişmesi
Penis Ağrısı / Şişmesi

Penis Ağrısı / Şişmesi

 

penis ağrısı

Şikayet

Penisiniz ağrıyor veya şişti.

Nedenleri

Parafimoz : Sünnet derisi kendi kendine penisin arka tarafına doğru öne gelmeyecek şekilde büzüldü ve çok şişti. Bu durum antibiyotikle veya tam ya da kısmi sünnetle tedavi edilebilir.

Balanit : Penisinizin ucu iltihaplandı ve tahriş oldu. Buna mantar veya bakteri enfeksiyonu veya kimyasal tahriş (giysilerde kalan kuru temizleme maddeleri) neden olur. Çoğunlukla sünnet olmamış veya şeker hastası erkeklerde meydana gelir. Antibiyotik almanız, hayalarınız temizlemeniz ve ağrı giderici merhem kullanmanız gerekebilir.

Priapizm : Hiçbir neden yokken, cinsel arzu veya faaliyette bulunmadan ereksiyon oluyor. Buna genellikle penisi sertleştiren kanın ani ve çoğu kez bilinmeyen bir nedenle boşalmaması yol açabilir.

Bazen bir hastalık ya da omurilik sinirlerinin yaralanması, bezlerdeki bir durum veya ilaçtan kaynaklanabilir. Gerektiği gibi tedavi edilmezse, ereksiyon bir daha mümkün olmaz.

Kanser : Sünnet olmamışsanız fark edemeyeceğiniz küçük, sivilceye benzer bir şey oluştu ve artık kanıyor veya akıntı yapıyor. İdrar yapmak ağrılı hale gelmiş olabilir ve kasıklarınızda yumrular oluştu. Penis kanseri çok ender görülür, çoğunlukla erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir.

Kendiniz Ne Yapabilirsiniz?

Penis ağrısı çoğunlukla kendi kendine tedavi edilemez. Örneğin ağrıyan veya şişen sünnet derisini zorla öne götürmek veya tahriş olmuşsa altını temizlemek tavsiye edilmez.

Eğer cinsel ilişki sırasında ve sonrasında ağrı varsa, bu eşinizin vajinasının kuruluğundan kaynaklanabilir.

Penisinizin ucunda cinsel ilişkiden sonra yara oluşuyor ve siz lateks prezervatif kullanıyorsanız, lateks olmayan bir prezervatif veya başka korunma yöntemini deneyin. Ağrı geçiyorsa, muhtemelen latekse karşı alerjiniz var demektir. Lateks olmayan prezervatifler HIV virüsü de içinde olmak üzere cinsel ilişkiyle bulaşan hastalıklara karşı koruyucu değildir.

Önleme

Önemsiz tahriş ve iltihaplar çoğu kez temizlikle, özellikle sünnet olmadınızsa, cinsel ilişkiden sonraki temizlikle önlenebilir. Sabun ve suyla yıkamaktan başka özel bir şey yapılması gerekmez.

Öteki Nedenler Cinsel yolla bulaşan bir hastalık Alerji Spor yaralanması Giysi sürtünmesi
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

7 Comments

 • ahmet

  Reply
  Posted on Nis 10, 2014 at 18:22 pm

  cekince penisim şişiyor ne yapmama gerekir?

 • ceyhan

  Reply
  Posted on Ara 31, 2014 at 08:55 am

  bende penisin alti testi ustu tahris olmus bazen catlaklik bile oluyor sebebi ne mumkunse

 • alp

  Reply
  Posted on Oca 08, 2015 at 00:35 am

  penisim kalkınca ve ilişki sırasında çok ağrıyo birşey anlamıyorum neden?

 • yusuf

  Reply
  Posted on Oca 19, 2015 at 12:55 pm

  Cinsel ilişkiye girdim penisim şişti neden eids bulaşmışmıdır

 • fatih

  Reply
  Posted on Tem 04, 2015 at 14:10 pm

  Mastürbasyon yaparken penis de yara oluştu 2 gün sonra penis de sisme halsizlik başladı doktora gittim antibiyotik ağrı kesici verdi önemli bir durummudur

 • Mustafa

  Reply
  Posted on Eyl 12, 2015 at 12:39 pm

  iyi günler 2 gün önce baş ağrısı ateş çoğunlukla sağ taraf olmak üzere penisimi yan tarafında kasıklarda ağrı bu ağrı üstüne bastırınca felan oluyo. Şuan baş ağrısı ve ateş geçti kasıklardaki ağrı çok az devam ediyor ve az bi şişlik var ayrıca bugün penisimin sünnet yeri halka şeklinde bir şişlik var sebebi ne olabilir anlamadım veya ciddi bişey midir şişlik gözle görülür baya büyük.

 • Burak

  Reply
  Posted on Nis 12, 2016 at 18:29 pm

  Mustafa ben de aynısı oldu ve bir anda oldu herşey sabah işe gittim herşey normal öğleden sonra kasık ağrısı ile başladı mustafa bi ben yurtdışındayım lütfen yardım edin

Add Comments