plexr yöntemini Op.Dr.Mustafa Mete uygulamaya başladı…

  1. Anasayfa
  2. Cilt Hastalıkları
  3. plexr yöntemini Op.Dr.Mustafa Mete uygulamaya başladı...
plexr yöntemini Op.Dr.Mustafa Mete uygulamaya başladı…

plexr yöntemini Op.Dr.Mustafa Mete uygulamaya başladı…

blefaroplastyka-op.dr.mustafa-mete öncevesonra-plexr-blefaroplasti plexr-drmustafaz_mete

Tüm dünyada ‘’Soft Surgey’’ olarak tanınan Plexer; her şey bir yana neşterli operasyonlardan çekinen ve göz çevresindeki kırışıklıklardan kurtulmak isteyenleri memnun edeceğe benziyor.  Dr.
Giorgio Fippi’nin geliştirdiği bu sistem; lazerler ve IPL mekanizmasından farklı bir etki mekanizmasıyla, tabir yerindeyse havayla çalışıyor!
Cihaz; uygulanacak cilt yüzeyindeki elektriksel aktiviteyle ortamdaki havayı (yani iyonize gazları) plazma enerjisine dönüştürüyor. Bu enerji cildin sorunlu dış yüzeyini buharlaştırıyor ve yeni doku oluşum süreci başlamış oluyor.
Maddenin 4. hali olarak tarif edilen plazma enerjisi Plexer; sorun odaklı çalışıyor, ciltte sorunlu bölge dışındaki kıl kökleri, kılcal damar, yağ ve sinir dokularını etkilemiyor. Leke ve iz bırakmıyor. 8 senedir Avrupa’da olan bu sistemi sadece İtalya’da 1300 doktor kullanıyor.
Plazma enerjisi Plexer; göz kapağı estetiği, göz çevresi gençleştirme, "Ksantelazma’’ denen göz kapaklarındaki kabarık sarı lekelerin giderilmesi, aktif aknelerin ve akne skarlarının tedavisine destek, ben ve siğillerin yok edilmesi, yara ve kaza izlerinin, lekelerin giderilmesi, dudak üstü kırışıkların giderilmesi amaçlı kullanıyor.
Plexer’ın ünlü kullanıcıları arasındaysa Yunan Model Chrysanthi Dafla, İtalyan asıllı oyuncu ve şarkıcı Carla Bruni, İtalyan oyuncu Violante Placido, Fransız oyuncu Marion Cotillard, Portekizli ünlü futbolcu Luis Figo gibi isimler yer alıyor.Plexr; gençlik aşısı (lal Sistem), Bioexpander ve Regenyal’i bizlere tanıştıran Naturamed güvencesiyle Türkiye’ye geldi.

 

 

1 Plexer uygulaması nasıl yapılır?
Uygulama yapılacak bölge antiseptik sıvıyla temizlenir.
Lokal anestezik krem sürülür, 20 dk. beklenir ve işlem uygulanır.

2 Uygulama ne kadar sürer?
Tedavi edilecek bölgenin boyutuna göre lokal anestezi sonrası 5 ila 30 dakika sürer.

3 Ağrı-acı var mı? 
Uygulama sırasında ağrı-acı hissi oluşmuyor. Uygulama sonrasında ise çok hafif bir sızı hissi olabilmekte. Ancak bu his kesinlikle rahatsız edici boyutta değildir ve 1 ila 2 gün içinde tamamen geçmekte.

4 Uygulama sonrası ne yapmalı?
Uygulama sonrası özellikle açıkta kalan bölgelere içerisinde güneş koruma faktörü de olan sıvı bir fondöten veya
BB krem tabaka halinde sürülmeli.
Her yıkama sonrası işlem tekrarlanmalı.

5 İyileşme nasıl oluyor?
Uygulama bölgesini güneş koruma faktörlü sıvı fondöten ile hem UV’den koruyor, hem de temizleme sırasında bölgede olabilecek ince kabukları ortadan kalkmasına yardım ediyor.
5 ila 7 günde tamamen iyileşiyor.

6 Avantajları nelerdir?
Uygulama kolay ve kısa süreli, neştersiz…
Pansuman gerektirmiyor
Günlük yaşantıya engel olmuyor.

7 Fiyatı?
Fiyatlandırma, tedavi edilecek bölgenin büyüklük veya genişliğine göre değişmekte. Cerrahi birçok işleme göre ise çok daha makul.

PLEXER UYGULAMA BÖLGELERİ:
Üst göz kapağı kırışıklığı tedavisi,
Göz çevresi kırışıklıkları tedavisi,
Kaz ayaklarının tedavisi,
Dudak üstü çizgileri tedavisi,
Yüz kırışıklıklarının tedavisi,
Akne tedavisi,
Akne skar tedavisi,
Ciltten kabarık lezyonlar,
Güneş lekesi tedavisi,
Yaşlılık lekesi tedavisi,
Ben tedavisi,
Siğil tedavisi,
Yara veya ameliyat kesi izi tedavisi,
Yağ birikimi tedavisi,
Yaşlılık lekeleri tedavisi,
Doğum lekesi tedavisi, dudak üstü lekesi tedavisi,
Dekolte bölgesi lekeleri tedavisi,
Her renkteki dövmenin çıkarılması,

Karın çatlakları.



 

Cilt probleminin yerine ve yaşına göre değişen seanslarda uygulanan Plexr Yöntemi; 1-4 seans uygulanıyor. Seans fiyatları için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:Çiğdem IŞIK ÖZKAN/Akşam
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Add Comments