Rejimin püf noktaları

Rejimin püf noktaları

Rejimin püf noktaları

rejim-diet

Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar :

Diyete başlarken evet ama, hedefe varıncaya kadar asla tartılmayın. Motivasyonunuzu kaybedersiniz.

Sigarayı bırakmayı düşünüyorsanız, diyet sırasında asla denemeyin İkinci bir darbeye dayanamayabilirsiniz.

Aşık olun. Platonikse yemeden içmeden kesili

Stresten kaçının; iştah açar.

Mutlaka günlük tutun. Başaramayıp yeniden başlarken hata yaptığınız zamanı yapmanıza yardımcı olur.

Diyete eşinizi de ortak etmeye çalışmayın. Diyet süresince eşiniz, “Hayatım ben seni böyle seviyorum” laflarına da inanmayın.

"Bir kereden bir şey olmaz" sözünü hafızanızdan silin. Bal gibi olur.

Bir dilim çikolatalı pasta yediniz. Arkası gelecektir. “Nasıl diyeti bozdum, bugün istediğimi yiyebilirim” düşüncesi her şeyin sonu demektir.
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Yorum Ekle