YÜZ GENÇLEŞTİRME

  1. Anasayfa
  2. Cilt Hastalıkları
  3. YÜZ GENÇLEŞTİRME
YÜZ GENÇLEŞTİRME

YÜZ GENÇLEŞTİRME

yuz-germe-estetik

Yüz Gençleştirmede kişinin ihtiyacına göre kollajen ya da glikolik asit uygulamasından yüz,boyun germe işlemine kadar değişir.
Kollajen bir dolgu maddesidir. Dudak bölgesine, gülme çizgilerine, iki kaş arası ve alın bölgesindeki kırışıklıklara uygulanabilir.
Yeni jenerasyon kollajen türevleri ampul veya enjektör içinde olup herhangi bir yan etkisi olmamaktadır.
Glikolik asit yüzdeki ince kırışıklık, lekeler , aşırı yağlanma ve sivilce problemi olan kişilere uygulanabilir.
Seans sayısı her hafta olacak şekilde 10 seans kadar olabilir. Ayrıca Lazer kullanımı ile yüzdeki istenmeyen tüyleri, lekeleri kılcal damarlar ile ince kırışıklıkları yok etmek mümkündür.
Kalın kırışıklıklar ve sarkmalar içinse operasyon şarttır.
Göz kapağı ilk sarkan ve kırışan bölgelerdendir, mimiklerin bol olduğu ve ince cilt yapısına sahip olduğu için ilk çizgiler kendisini bu bölgede gösterir. Göz kapağı operasyonu ile cilt fazlalığı, yağ torbaları alınır ve Lazer de aynı anda uygulanabilir.
Yüzdeki kırışıklık ve sarkmalar için yüz germe ve boyun germe yapıldığında izler kulak arkasında kalır. Operasyon sonrası tam iyileşme bir hafta on gün kadar sürer.
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Add Comments