Zindeliğin Formülleri

  1. Anasayfa
  2. Diyet
  3. Zindeliğin Formülleri
Zindeliğin Formülleri

Zindeliğin Formülleri

 

zinde-spor-sağlık

Spor yapacak vaktiniz mi yok, Beslenmenize çok dikkat edemiyor musunuz? Önemli değil... ABD'li araştırmacılar tüm bunları yapmadan formda kalabilmenin püf noktalarını açıkladı. İşte aşağıdaki formülleri uygulayarak, zinde kalabilirsiniz:
· Öğle tatilinde hava kötü de olsa işyerinizin çevresinde mutlaka bir iki tur atın.
· Her gün iki litre su ya da meyve suyu içmeniz gerekiyor. Bunu gün boyu degil de bir kerede halledeyim derseniz mide fesatına uğrayabilirsiniz dikkat!
· Yağdan vazgeçemiyorsanız ,sadece ekmek üstündre çok az tereyağı, yemeklerde ise sadece zeytinyağı kullanın.
· Belediye otobüsüyle yolculuk ediyorsanız bir durak önce ya da sonra inin. Kalan mesafeyi de yürüyerek gidin. Cimnriyseniz hiç otobüse binmeden, yürüyerek yolculuk da edebilirsiniz.
· Tatlılardan uzak durun, yüzlerine bile bakmayın, mümkünse onları balık eti ve sebzelerle aldatın.
· Her gün bir litre süt içmeniz ya da 200 gram yağsız peynir yemeniz gerekiyor. Korkmayın kalsiyum bağımlılık yapmaz.
· Akşam yemeklerinde sadece 30 gram tavuk, et ya da balık yemeniz ve bir limon suyu içmeniz yeterli. Zayıf bir mönü gibi gözüküyor ama akşamları tıka basa yiyip kabuslu bir gec e geçirmekten iyidir.
· Büronuzda sandalyeden kalkıp masanıza sırayla sağ ve sol bacaklarınızı koyun, indirin ve bunu birkaç kez tekrarlayın.
· Arabanızı hiçbir zaman günde iki saaten fazla kullanmayın. Bakkala ya da iki sokak ötede oturan arkadaşınıza filan sakın arabayla gitmeyin.
· Günde en azından bir kere kahkaha atın.
· Üç öğün ağır yemek yerine günü, yedi sekiz öğün hafif şeyler atıştırarak geçirin. Zamanla aşırı kilolardan kurtulduğunuzu göreceksiniz.
· Her yemekten önce bir büyük bardak su için. Böylelikle fazla yemek de yemezsiniz.
· Süpermarkette alışveriş yaparken malların fiyatlarını iyice hesaplayın. O zaman evinizde sizi şişmanlatacak yiyecek daha az olur.
· Her sabah kalktığınızda 10 şınav çekin ya da 20 kere dizlerinizi kırarak oturup kalkın. Bu güne sağlıklı başlamanın en iyi yoludur..
Author Avatar

About Author

1976 Estel doğumluyum. 1994 yılında orta öğretimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde,Tıp eğitimimi 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tamamladım. 2002 yılında Tıpta Uzmanlık(TUS) sınavını Türkiye derecesi ile kazanıp ,İstanbul Beyoğlu Göz Araştırma Hastanesi’ nde Prof.Dr.Ömer Faruk YILMAZ ve Prof.Dr.Ziya Kapran’ın asistanı olarak ihtisasımı tamamladım.2008 yılında uzman doktor oldum, aynı yıl Kızıltepe Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptım. çeşitli özel hastanelerde uzman doktor ve başhekim pozisyonlarında çalıştım.Halen okuloplasti,şaşılık, refraktif cerrahi , ön segment (katarakt-keratoplasti) alanlarında cerrahi önplanda çalışmaları sürdürüyorum. 1998 yılında Türkiyenin ilk ücretsiz sağlık hizmeti sunan vede ilk sağlık sitesi olan hastarehberi.com u kurdum . 2002 senesinde sağlık turizmi alanında Türkiyede ilk defa grup halinde excimer lazerle göz ameliyatları için avrupadan hastaların getirilmesini ülkemize kazandırdım . Dünyada ilk defa uygulanan acufocus yöntemiyle yakın görme ameliyatlarının ve göz içine implantla yerleştirilen göz tansiyonu implantlarını ülkemize kazandırdım ve dünyada ilk defa Amerikalılarla birlikte uygulanmasını sağladım. Yuzbinlerce sağlık sorusunu karşılıksız cevaplandırdım.İngilizce ve Almanca yabancı dillerim vardır.Evliyim.

Add Comments